Strona główna Odwiedź stronę producenta: www.bio-gen.pl Chcesz dowiedzieć się więcej? Zadaj pytanie Zobacz nasze inne preparaty

Zawierający probiotyk preparat dla wszystkich ras, i grup wiekowych trzody chlewnej.


Skład

W skład Biogenu T wchodzą szczepy liofilizowanych mikroorganizmów probiotycznych Lactobacillus acidophilus D2/CSL CECT 4529, Enterococcus faecium NCIMB 11181, Pediococcus acidolactici ATCC 8042, Lactobacillus casei ATCC 7469. dobranych w ściśle określonych proporcjach i tworzących układ symbiotyczny. Zawiera również witaminy, mikro i makro elementy oraz dodatki: [4.1.3], [11.1.3], [11.4.1].

W 1 gramie preparatu znajduje się 4,8 x 1010 CFU.


Sposób stosowania

Biogen T stosuje się do pasz:

Prosięta 1 kg na 1 tonę paszy

Pozostałe grupy 0,5 kg na 1 tonę paszy

lub indywidualnie 1 gram na 1 sztukę dziennie.


Efekty działania

Kompozyt mikrobiologiczny przywraca i utrwala właściwy i korzystny dla trzody układ różnych grup fizjologicznych mikroorganizmów. Łagodzi stresy, pobudza perystaltykę jelit, polepsza resorpcję tłuszczów, wapnia, fosforanów i soli żelaza, aktywizuje metabolizm aminokwasów i wydalanie toksycznych związków oraz dostarcza organizmowi witamin z grupy B i K.

W konsekwencji w sposób istotny ogranicza choroby biegunkowe i upadki , szczególnie u młodzieży oraz schorzenia wynikające z zatruć paszami zawierającymi nadmierną ilość grzybów chorobotwórczych.

Wysokoskoncentrowany preparat witaminowo-mineralno-aminokwasowy znajdujący się w preparacie BIOGEN-T zapewnia pokrycie dodatkowego zapotrzebowania trzody chlewnej na witaminy, makro i mikroelementy, węglowodany oraz aminokwasy, niezbędne do normalnego funkcjonowania organizmu w warunkach zwiększonej produkcyjności i zmniejszonym zużyciu pasz. Preparat BIOGEN-T dostarcza do organizmu świń naturalne i aktywne biologicznie substancje o silnym działaniu bodźcowym, przez co wyrównuje zaburzenia w przemianie materii, jakie powstają w wyniku oddziaływania czynników stresowych takich jak: transport zwierząt, niewłaściwe żywienie, złe warunki środowiskowe, przepędy, wystawy, ciąża, odsadzenie od matek, choroby, szczepienia i inne.